Bayerischer Wald (05/2023)

Druhá půlka Šumavy. První národní park v Německu. Nejvyšší vrchol – Velký Javor. Ano, mluvím tu o Bavorském lese (v orig. Bayerischer Wald).
Národní park obsahuje několik center, kde kromě jiných aktivit nabízí i zvířecí stezky. Ta největší se nachází v centru NP Luzný, nedaleko města Neuschönau. Vyrazit můžete na pěkný sedmikilometrový okruh, na kterém při troše štěstí uvidíte rysy, medvědy, vlky a nebo třeba kunu a vydru. Také se můžete projít výběhem prasat divokých, ale tam určitě doporučuji být velmi obezřetný.
Druhý větší zoopark se nachází na západ u města Ludwigsthal. Jedná se o centrum Falkenstein. Místní okruh měří kolem 3 km a ústředním bodem je Haus zur Wildnis. Jeho unikátní architektura je fascinující a umožňuje ze svého nitra pohled na 1315 metrů vysoký Velký Falkenstein. Stěžejním tématem expozice je vznikající divočina v Národním parku Bavorský les.
Na okruhu dále můžete navštívit jeskyně z Doby kamenné, ochutnat regionální kuchyň, a nebo při putování stezkou vidět vlky, rysy, pratury, respektive koňe převalského. Pokud máte rádi přírodu, zvířata a naší část Šumavy už máte nachozenou křížem krážem, vyražte do Bavorska!

error: Content is protected !!