Toronto (Kanada – 2016)

Na začátku listopadu 2016 (1.-14.11.) jsme se vypravili do jedné z destinací, kterou jsem si vždy přál navštívit. Splnit si jeden ze svých snů z mládí a podívat se na nejlepší basketbalovou ligu na světě (NBA). Stalo se. Bylo to skvělé, bylo to ohromující, bylo to nepopsatelné. Nebýt mého kamaráda, který tam momentálně žije, můj sen by byl stále pouhým „snem“. A za to mu patří velký dík.

Naším cílovým městem bylo Toronto, nejlidnatější město Kanady a hlavní město provincie Ontario. Bydlení v samém centru – v downtownu, zn. paráda. Zvláštní, že to říkám zrovna já, který nemusí velký rozruch – znám ho z naší „matičky“ Prahy. Ale tam je to úplně něco jiného – spousta parků (Toronto má přezdívku „město v parku“), v ulicích čistota a klid (i v nočních hodinách), nízká kriminalita a vlídní lidé, kam se podíváš. Faktem je, že populace Toronta je více jak z 50% tvořena přistěhovalci z různých koutů světa. Proto asi i ta otevřenost, se kterou jsem se tam potkával velmi často.

Náš výlet trval 14 dnů a bál jsem se, že to bude málo. Ano, málo to asi je na tak velkou zemi, ale jelikož jsem si užíval každou minutu tam, těch 14 dnů mi přišlo celkem dostačujících. Využili jsme je naplno. Mým parťákem na cestách byl Robert, který byl tak trochu i mým průvodcem – páč Amerika mu není úplně cizí. Těch míst jsme skutečně navštívili mnoho. Od Downtownu, přes Hockey Hall of Fame (síň slávy NHL), CN Tower (telekomunikační a turistická věž), místní pivovar Steam Whistle Brewing, Roy Thomson Hall (koncertní síň), Old City Hall (radnice), Toronto City Hall (sídlo městské vlády), Trinity College (univerzita), Toronto Music Garden (zahrada u jezera v centru Toronta), Toronto Islands (ostrovy – 5min trajektem z Downtownu), Niagara Falls, několik parků (Rattle Snake Point Conservation Area, Kelso Park, Hilton Falls Reservoir, aj.), Toronto ZOO (Panda Cubs included:) ), Air Canada Centre (zde hrají utkání místní Toronto Raptors a Toronto Maple Leafs) atd. atd.

Bylo toho mraky. Checkujte fotky…

P.s.: I’ll be back soon!

 

error: Content is protected !!